Bliv medlem

 

Som medlem af Endometriose Foreningen er du med til at støtte foreningens arbejde til fordel for de mange endometrioseramte kvinder. Et medlemskab giver dig adgang til en omfattende artikelsamling, nyhedsbreve og præsentationer samt adgang til vores online Forum, hvor du i dialog med andre kan få svar på dine spørgsmål. Et medlemskab giver også gratis adgang til foreningens årsmøde.

 

Vælg medlemskab og tryk på "Tilmeld". Betaling for nyt medlemskab kan kun gøres med Dankort. Fornyelse af medlemskaber kan gøres via PBS Betalingsservice. Har du ikke mulighed for at betale med dankort, da send en mail til administration@endo.dk.

Medlemskaber (pris pr. år)
  • Kvinder og piger med endometriose
    kr. 275,00
    Tilmeld
  • Associerede medlemmer
    kr. 325,00
    Tilmeld
  • Afdelings-medlemskab til sygehusene
    kr. 500,00
    Tilmeld

Årsmøde 2010
- kom og oplev Christian Bitz!

 

Endometriose Foreningen afholder sit årsmøde lørdag den 2. oktober 2010 kl. 09.30 – 16.00 på Skejby Sygehus. 

 

Tilmeld dig her!

 

Der er kun adgang for medlemmer og deres pårørende. Deltagerprisen er kun 50 kr. inkl. frokost og betales med Dankort ved tilmelding.

 

Ernæringseksperten Christian Bitz holder et spændende og underholdende foredrag, hvor deltagerne får konkrete redskaber til en sund livsstil – uden løftet pegefinger.

 

Se hele programmet for årsmødet her.  Sidste frist for tilmelding er den 27. september 2010.
 

Fagpanel, Blog og Forum

 

» Fagpanelet giver dig svar

» Læs vore Blogs her
bl.a. om "Smertetackling".

 

» Deltag i debatten
på vores Forum her

Tilmeld Nyhedsbrev

 

Tilmeld dig vort nyhedsbrev, som udsendes ca. 1 gang om måneden. Bemærk: Medlemmer får aut. nyhedsbrev tilsendt.